Co chybí laserovým dálkoměrům ?

 

Aby dálkoměr mohl změřit vzdálenost, musí paprsek zacílit na nějakou plochu. Pokud je tato plocha příliš lesklá - sklo, lak auta apod., dálkoměr měřit neumí.

  Při jasném počasí není vidět, zejména na větší vzdálenosti, kam míří laserový paprsek, není vidět bod dopadající na cílovou plochu.

Při měření na velké vzdálenosti není možné udržet dálkoměr v ruce natolik stabilně, aby se paprsek na cílové ploše udržel tam, kde jej potřebujeme mít.

Některé z výše popsaných nevýhod se dají eliminovat (všechno ale něco stojí) a jiné ne. Dražší dálkoměry v sobě mohou mít zabudovanou kameru, která na barevném displeji ukazuje směr - zacílení laserového paprsku. Dálkoměr můžeme stabilizovat připevněním na výsuvný stativ s otočnou hlavicí (na stativy dobře známé fotografům). Dopad paprsku na lesklou plochu eliminovat nejde jinak, než představením jiné, ne lesklé plochy. Ale to už nemusí vždy být praktické.

Provozovatelem tohoto serveru je NATURA HRADEC s.r.o.. Kopírování fotografií, textů je možné pouze se souhlasem provozovatele.
 
vyrobil INET-SERVIS.CZ, tvorba webů Hradec Králové | provozováno na systému INET-CMS